1/28/2013

Tere tulemast india toitude maailma

India köök on üks minu lemmikutest ja sellest ka idee Perenaine.ee lehel india toidu teemaline nädal korraldada. Lisaks oma teadmistele tahtsime hankida infot ka nendelt inimestelt, kes teemaga professionaalselt tegelevad.

Nii sündis intervjuu Francis Crasta'ga, kes on Lõuna-Indiast pärit Eestis elav kokk. Francis jagas muu hulgas sellist infot, et värskete maitseainete ostmiseks tasub sõita Helsingisse, sealsetesse india toidu poodidesse. Tohutult põnev on india maiustuste maailm ja sellest saime rohkem teada tänu Gauranga tegijatele.

Meil oli hea meel, et india toidu nädala korraldamisel lõi kampa ka Umami.ee - sealne perenaine Juta on maailmas palju ringi rännanud naine, kes suhtus meie ideesse sama innukalt kui ta suhtub oma eksootiliste toiduainete e-poe Umami pidamisse.


Retseptidest: meie kogumik  india köögi retsepte asub siin, minu isiklikud lemmikud on pakhorad ja samosad, uskumatult lihtsalt valmivad suupisted (retseptid lisamisel). Chaiga seoses meenuvad india külapoed, kus teekastrulid pidevalt tulel ning vürtsikat ja tummist (tee on vürtsidest ja suhkrust nii pungil) jooki pakutakse tavalistest klaastopsikestest. Meie piltidelt paistvad road on india mõistes üks suur peenutsemine, aga autentse stiili järgimiseks ei olnud lihtsaid plekknõusid kusagilt võtta!
Isu tekitamiseks lisan ka lingi Gordon Ramsay silmi avava telesarjale Great Escape. Gordon, nagu ka teised britid, on hästi kursis Inglismaal populaarsete karriroogadega, kuid Indiasse jõudes oli tema üllatus suur, kuidas neid roogi autentsel moel tehakse ja - kõige tähtsam - kuidas need tegelikult maitsevad!


Tulge tutvuma ja järele proovima - retseptide ja artiklite kogumik asub siin. NB! Meie Facebooki lehel oma india köögi lemmiku kohta vastates saab võita ka Umami.ee india köögi stardikomplekti, mis koosneb basmati riisist ja mitmetest maitseainetest!


No comments: