Üks lihtne tofu valmistamise retsept

Tänane täiesti ebaõnnestunud lõunasöök (maitsetu vegan-nädala raames pakutud tofu-roog) andis põhjust jagada ühte lihtsat tofu valmistamise retsepti. Eestis puudub (erinevalt Hiinast ja Jaapanist) tofu valmistamise traditsioon ja kultuur, mistõttu head tofut ei õnnestu reeglina saada ei kaupluste lettidelt ega restoranides (mis on ka üks põhjus, miks inimesed sellesse umbusklikult suhtuvad - sest nad ei ole hästi valmistatud tofut saanud!), pakuksin välja ühe väga lihtsa ja maitsva (maitsev on suhteline) tofu roa.

Tofu on tõeline toidukameeleon, mistõttu saab temast söödav roog alles pärast marineerimist. Kiire, lihtne ja maitsev marinaad (kõva) tofu valmistamiseks on järgmine:

  • võta võrdses koguses soja kastet, oliivõli (või seesamiõli), palsamiäädikat
  • lisa tükeldatud ingverit või rosmariini või tšillit
  • haki tofu kuubikuteks, pane marinaadi sisse ja jäta pooleks tunniks marineerima.
Tõsta marinaadist lusikaga tükid kuumale pannile, prae krõbedaks. Lisa praadimise ajal vett, see teeb tofukuubikud mõnusaks krõbedaks.


PS Head (toor)tofut on saada näiteks Herne tn ökopoes.

Vaata ka:
Nami-nami ja Lushi vegan toitude nädal
Tofu, elamusi pakkuv toidukameeleon

Comments

Merit said…
Tänud selle potsituse eest Eva, mul just samad mõtted pead mõlkumas. Esimene kokkupuude tofuga oli üks üsna jube määrdevõi ning peale seda polegi enam proovida tahtnud. Nüüd katsetan kindlasti näiteks mõne toreda wokiroa sees!

Popular Posts